Nintendo NX’in çıkış tarihi açıklandı

Nintendo’nun tasarımı ve özellikleri sır gibi saklanan, adına hikayeler anlatılan yeni konsolu 2017 yılı Mart ayında tüm dünyada satışa çıkıyor.

Bu bir diğer açıdan, Nintendo’nun daha önce dillendirdiği 2016 sonu tahminlerinin biraz daha gecikmesi demek. Ayrıca firmanın attığı bir tweet’e göre Zelda’nın Wii U versiyonu da 2017 yılında NX versiyonu ile beraber piyasaya çıkacak.

Nintendo’nun bu yıl Haziran ayında düzenlenen E3 fuarında ağırlığı Zelda olacak ve Nintendo NX’in bu fuarda da örtüsünün kaldırılması beklenmiyor.

Nintendo’nun açıkladığı rakamlara göre 3DS’in satışlarında düşüş söz konusu. Geçen yıl 3DS platformlarında en fazla satılan oyunlar ise 3 milyondan fazla satan Animal Crossing: Happy Home Designer ve 1.2 milyon adetlik satış rakamına ulaşan Pokémon Super Mystery Dungeon oldu.

Üretim hatlarına veda edecek olan Wii U platformunda ise Splatoon 4.27 milyon adetlik satışa ulaşırken, Super Mario Maker da 3.52 milyon adet satıldı.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Gran Turismo Sport lansmanında da varız! #gtsport https://t.co/LvVbJqDqTa
Xbox One X ile tanışma... https://t.co/eVbryKnUa2

Flickr