Apple, kontrolör gerektiren Apple TV oyunlarının geliştirilmesini yasakladı!

Geçtiğimiz Apple Event sırasında tanıtılan Apple TV’nin en son jenerasyonu oldukça ilgi çekmişti bilindiği gibi.

Öncelikle yanlış anlaşılma olmasın, cihaz elbette gamepad ve üçüncü parti kontrolörleri destekliyor, lakin Apple’ın bu platform üzerine oyun geliştirenler ile yaptığı sözleşmede yer alan bir detay oldukça ilgi çekici.

Buna göre Apple kesin bir şekilde geliştiricilerden oyunları cihazın uzaktan kumandasını destekleyecek şekilde geliştirmelerini talep etmekte, yani üçüncü parti bir kontrolör’ü destekleyebilecekler ancak bunu zorunlu kılmaları yasak. Kısaca Apple TV’nin tvOS sistemine oyun geliştirmekte ve bu oyunu üçüncü parti kontrolör üzerine kurmakta olan firmaların önünde beklenmedik bir engel söz konusu, zira eski Apple TV sürümlerinde böyle bir zorunluluk söz konusu değildi.

Bunun yapımcılara ekstra masraf, çalışan ihtiyacı ve sinir bozukluğu, bize ise daha az masraf olarak döneceği kesin, bakalım nasıl tepkiler göreceğiz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Starcraft oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! https://t.co/uNVkuwGR7l https://t.co/1BIjzTfYp4
Private Division ve V1 Interactive'in yeni oyunu Disintegration ile tanışın https://t.co/vy0LnQ80LX https://t.co/OCkxl4dOlm

Flickr