div class="empower-ad" data-empower-zone="157462">

Gerçekçi dövüş sistemi arayanlara For Honor!

- Advertisement -

Ubisoft’un saygınlığı, belli nedenlerle son zamanlarda oyuncuların gözünde bir miktar düşmüştü. Ancak anlaşılan o ki Ubisoft E3 2015’de bu durumu düzeltmeye niyetlenmiş. Pek çok oyuna dair sunum yapan Ubisoft’un yepyeni oyunu For Honor ilk defa E3 2015’de duyuruldu ve oyun oldukça büyük ilgi göreceğe benziyor.

For Honor orta çağ temasında geçen ve bu zamanın farklı kültürlerine değinen bir yapım. 4v4 takım savaşını oynanış yapısı olarak belirleyen For Honor, yayınlanan ilk görüntülerde görüldüğü üzere bir takım farklı oynanış mekanikleri nedeniyle çoklu oyuncu modları içeren pek çok TPS oyunundan sıyrılıyor.

Oyunun sunumundan önce oyunun oynanışına dair bir video gösterilse de verilen kamera açıları nedeniyle kimse bu oyunun bir strateji mi yoksa aksiyon oyunu mu olduğunu anlayamadı. Daha sonra sunum sırasında Ubisoft yetkililerinin gerçekleştirdiği 4v4 maç, oyunun aksiyon oyunu olduğunu gözler önüne serdi. Oyunda iki farklı ordu çarpışırken bu orduda dört kişilik takımımız ile yer alacağız. Yine rakibin ordusu içerisinde de dört kişilik bir takım bulunacak. Oyunda karakter olarak ise orta çağ şövalyesi, samuray veya viking karakteri seçebileceğiz. Kalan çok sayıdaki asker ise yapay zekaya sahip olacak. Yani hem rakip takım oyuncularına karşı hem de yapay zekanın kontrolündeki orduya karşı savaşacağız. Yapay zekaya karşı savaşırken savaş mekanikleri daha hızlı işleyecek ve bu askerleri genellikle tek darbede indirme imkanımız bulunacak. Sunum sırasında oynanan oyunda buradaki dövüş animasyonlarının oldukça iyi olduğunu gördük.

Ama tabii olay bunla sınırlı kalmadı. Asıl önemli nokta yapay zekaya karşı olan savaşlarda değil diğer oyuncularla yapılan düellolarda açığa çıktı. bu düellolarda kamera oyuncuya daha da yakınlaşıyor ve oyuncunun rakibine karşı çok daha dikkatli olması gerekiyor. Oynanış videosunda gördüğümüz kadarıyla gerek saldırılar, gerekse bloklar oldukça gerçekçi mekanikler ve animasyonlar ile dizayn edilmiş. Savaşlarda fantastik bir tema değil gerçekçi bir savaş sistemi hakim ve silahlarımızı elimizde tahta kaşık varmış gibi kolayca savuramayacağımız görülüyor. Silahın ağırlığını oyunda hissedeceğiz gibi duruyor ve bu nedenle gerek blok yaparken gerekse saldırırken zamanlama çok önemli olacak.

Bu arada Ubisoft sunum sırasında Youtube kanalından bir oynanış videosu yayınladı. O videoyu da bu sayfada görebilirsiniz. For Honor için net bir çıkış tarihi verilmese de 2016’da PC, PS4 ve Xbox One için piyasada olacağı açıklandı.

Haberler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Önerilen Haberler