Ghosts’n Goblins’in 30. Yıldönümü!

19 Eylül 1985’de Capcom, arcade’lere çıkabilecek en zor oyunlardan birini çıkarttı. Cesur ve sadece iç çamaşırıyla gezen bir şövalyeyi oynayarak kaçırılan kız arkadaşımızı kurtarmaya çalışıyorduk. O dönemin en iyi sorusunun sorulmasına sebep olmuştu. “Kız arkadaşım kaçırılırsa ne yapardım.” Cevap çok basitti. Ölmek. Hem de bir çok defa ölmek.

Üzerinden 30 yıl geçti ve Sir Arthur’la birlikte çok yol kat ettik. Devam serileri çıktı (Ultra Mega Hyper Ghosts’n Goblins), oyunun yan ürünleri çıktı (Maximo) ve daha birçok şey. Ancak en fazla yaptığımız şey iç çamaşırımızla gezerken her seferinde ölmekti. Aşağıda ki 5 dakikalık video sanırım özeti geçer.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr