Warner Bros. pozitif incelemeler için çok para dökmüş!

Sponsorlu videolar elbette sektörde bugün tanıştığımız bir şey değil ancak Warner Bros bu süreci yönetme şeklinde ötürü fena halde kayaya toslamış gibi gözüküyor.

Warner Bros, kısaca Amerikan Federal Ticaret Komisyonu tarafından Shadow of Mordor oyunu için “pozitif” inceleme yapmaları adına Youtuber’lara onbinlerce dolar ödeme yapmakla ve sadece pozitif inceleme yapmakla kalmayıp, rastladıkları grafik veya program hatalarına videolarda yer vermemek ve bunu yaparken de videoya hiçbir “advertorial” ibaresi koydurmamak ile suçlanıyor.

Bahsi geçen videolar toplamda 5.5 milyon kez izlenmiş ve bunların arasından en fazla izlenen de 3.7 milyon adet ile PewDiePie’a ait.

324

Elbette bu kurallara uymayan tek dağıtımcı Warner Bros değil, Youtube alemi onbinlerce reklam olduğu belli olan inceleme videosu ile dolu, lakin FTC’nin oltasına takılan balık da büyük olmuş.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Starcraft oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! https://t.co/uNVkuwGR7l https://t.co/1BIjzTfYp4
Private Division ve V1 Interactive'in yeni oyunu Disintegration ile tanışın https://t.co/vy0LnQ80LX https://t.co/OCkxl4dOlm

Flickr