En sinir eden 5 oyun bölümünde 4. sıra: Diablo II Act III Ormanları

Dün başladığım sinir eden 5 oyun bölümü serisine bugün kaldığım yerden devam ediyorum. 4. sıradaki bölüm Diablo II Act III.

İnanır mısınız bilmem ama bir zamanlar Blizzard iyi bir oyun firmasıydı. Evet, biliyorum bir anda böyle deyince inanamadınız ve tansiyonunuz düştü. Tüm içtenliğimle söylüyorum ki durum gerçekten böyleydi. Blizzard o zamanlar oyun içi para ile oyuncuların cebini boşaltmaya çalışmaz, çıkarttığı oyunlar tam ve bitmiş olur, senelerce de konuşulurdu. Error 37 falan duymazdınız.

Diablo II Blizzard‘ın bu güzel zamanlarının bir ürünü. Oyun dünyasının en çok konuşulan oyunlarından olabilir. Öyle ki bildiğim kadarıyla Türkiye’de çıkışı gazete haberi olan ilk oyundu. Ankara Tunalı’da oyunu alabildiğimizde ellerimizin üstünde herkese göstererek eve gitmiştik. Yolda insanlar oyunu nereden aldığımızı soruyordu. Ha bu arada, tabi ki orijinal almıştık. Ortaokul öğrencisi korsan CD alır mı?

Diablo II benim ve eminim birçoğunuzun hala kurup yeniden oynadığı bir oyundur. Herşey çok iyi, çok akıcı, atmosfer yerinde. Fakat tek bir sıkıntı var. Act III.

maxresdefault

Hadi şimdi oyun biraz dengelendi. Ona diyecek bir şey yok. Fakat oyun ilk çıktığında Act III ağır bir zulümdü. Act‘in sonlarından bahsetmiyorum. Town‘dan hemen çıktığınız zaman girdiğiniz ormanlardan bahsediyorum.

Bir kere o küçük Fetish‘ler yok mu. Sürekli hareket ediyorlar. Dere karşısından tüf tüf atıyorlar. Yanlarına gidiyorsun kaçıyorlar. Kesiyorsun Shaman‘ı geliyor geri diriltiyor. Shaman‘ın zaten yanına kalabalıktan gitmesi dert. Gidince bir de ateş püskürtüyor canın yarısı gidiyor. Arada bir de bu Fetish‘lerin kamikaze yapanları geliyor canın tamamı gidiyor. Harita zaten büyük. Nedir yani bu. Sinir hastası ediyor insanı. Bir de o zamana kadar güzel karanlık atmosferle gelmişiz, ormanda tüf tüf atan küçük yaratıklar nereden çıktı?

fetishshaman

Oyunda seviye atladıkça alana vuran yetenekler geliştiği için sonradan belki bu kadar büyük ıstırap olmuyordu ama, özellikle Normal zorluk seviyesinde ve Barbar gibi yakın dövüş karakterlerinde ağır zulumdü oyun. Sırf bu yüzden Sorceress alınıp Frozen Orb kasılabilir.

Yine de tabi ki, sadece bu zulüm Act III‘ü bile Diablo III denen oyunumsu şeyin tamamına tercih ederim. Ah Blizzard…

Yarın en sinir eden bölümlerde 3. sıraya geçiyorum. Bakalım Bronz madalya kime gidecek?

3 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Can 6 years ago | Cevapla
    Çok gıcık bir bölümdü gerçekten. Paladin'in uçan çekiçleri sayesinde kurtuluyordum o veletlerden :)
  2. Youzu 6 years ago | Cevapla
    Valla oyunu hep oynadim oynadim bu bolumde biraktim kac karakterle, ama annem de oyunu cok sever (5-6 defa bitirdi) bu bolum de cok hosuna giden bi bolumdu
  3. Uleech 6 years ago | Cevapla
    Act III den aklımda kalan 2 şey: Gidbinn+High Council. Diablo II'yi üstün kılan 3 şey: Karakterler+Korkunç Atmosfer ve Cinematics+Ölme ve Cesedi Bulamama Korkusu ;) Kısaca Diablo III'te olmayan herşey

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.